☰ Menu

 Forum jest miejscem w którym można wymienić się informacjami na temat centrów dziecięcych, przedszkól i szkół oraz wszelkimi informacjami na temat wydarzeń towarzyskich i kulturalnych przyjaznym całym rodzinom.  To tutaj można poprosić o radę bądź zadać pytanie. Dynamika Forum zależy od Państwa zaangażowania, dlatego zachęcamy do zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami.

 

Zdrowa żywność

Witamy!

Przedstawiamy poradnik o zdrowym odżywianiu dla Was i Waszych dzieci opracowany i wydany ze środków finansowych Ministerstwa Zdrowia. 

Znajdziesz go tu

 

 

Formularz ECAT

Formularz ECAT pomaga w orzeczeniu etapu rozwoju dziecka, które wykonywane poprzez proces ciągłej obserwacji.

Nowa wersja Indywidualnej Ścieżki Dziecka- Zapis Obserwacji Nauczania i Rozwoju

Dokument ten służy pracownikom placówek zajmujących się opieką nad dziećmi do obserwacji dziecka oraz znalezienia dowodów do "Spraw Rozwojowych" z Podstawowego Etapu Wczesnej Opieki nad Dziećmi (EYFS), a więc pomaga zbudować obraz osiągnięć dziecka i zaplanować odpowiednie dalsze kroki w jego nauce i rozwoju, w oparciu o cechy efektywnego nauczania, jego zainteresowania i potrzeby rozwojowe.

School admission – czyli kiedy zapisać dziecko do szkoły

Rodzice, których dzieci rozpoczynają edukację we wrześniu 2017 roku, muszą złożyc aplikację on-line lub wysłać podanie pisemne. Jeśli dziecko rozpoczyna szkołę po raz pierwszy ( będzie miało 4 lata przed wrześniem 2017) lub rozpoczyna edukację w szkole średniej, bardzo ważne jest, aby składać aplikacje w określonych, przez Council terminach.

Wybór odpowiedniej dla Ciebie opieki nad dzieckiem

Znalezienie odpowiedniej opieki nad dzieckiem, pasującej do potrzeb Twoich i Twojego dziecka jest bardzo ważne. Wielu rodziców/opiekunów ma z tym problem i nie wie gdzie szukać pomocy. W zamieszczonej ulotce możecie znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących tego procesu tj. jak dokonać odpowiedniego wyboru; jakie są inne rodzaje opieki nad dzieckiem; w jakich zajęciach będzie brało udział moje dziecko, przebywając pod opieką; oraz pomoc w znalezieniu opieki nad dzieckiem w Somerset.

Londyn: Obchody 75. Rocznicy Pierwszego Zrzutu „Cichociemnych”

Oficerowie i weterani polskich oraz brytyjskich sił specjalnych zebrali się w Londynie, aby obchodzić 75 rocznicę zrzucenia Cichociemnych na tereny okupowanej przez Niemców Polski. Rocznica odbyła się ku czci Cichociemnych, za ich starania i za ich odwagę oddaną ojczyźnie.

Finansowanie miejsca Wczesnej Opieki dla 2-latków

Ważna informacja dla osób mieszkających w Somerset. Rodziny z 2-letnimi dziećmi, które spełniają pewne kryteria mogą ubiegać się o dofinansowanie dla 2-latków. Somerset County Council będzie płacić za maksymalnie 570 godzin w ciągu roku w zarejestrowanej placówce opieki nad dziećmi. Dostępne jest maksymalnie 15 godzin tygodniowo. Dzieci zaczną się kwalifikować na dofinansowanie po ukończeniu drugiego roku życia.

Życzenia na Dzień Ojca

Proste życzenia na Dzień Ojca po polsku i angielsku.

Wydłużenie Bezpłatnych Zajęć Programowej Wczesnej Opieki nad Dziećmi. Konsultacja z Rodzicami.

Od września 2017, pracujący rodzice 3 i 4 -latków, mieszkający na terenie Somerset, będą mogli starać się o wydłużenie czasu pobytu dziecka w przedszkolu do dodatkowych 570 godzin rocznie, oprócz dotychczasowej Uniwersalnej Oferty.
Zespół Rady Hrabstwa Somerset do spraw uruchomienia projektu bezpłatnych zajęć programowej wczesnej opieki nad dziećmi, prosi o wypełnienie ankiety. Jeśli Twoje dziecko będzie miało 3 lub 4 lata we wrześniu 2017 roku to chcielibyśmy poznać Twoją opinię jako część tej konsultacji.

Newsletter Wiosna/Lato 2016

Serdecznie zapraszamy do lektury naszego najnowszego newsletteru, w którym mogą państwo poczytać o nowych wydarzeniach, znalezć interesujące porady oraz dowiedzieć się w jaki sposób dołączyć do naszego zespołu.